Zastosowanie aplikacji mobilnych na przykładzie branży medycznej
Żyjemy w świecie maksymalnie zcyfryzowanym. Nic więc dziwnego, że coraz więcej branż funkcjonuje na podstawie aplikacji mobilnych. Apki towarzyszą nam na zakupach, w trakcie zarządzania domowymi finansami, relacjami z klientem. Nikogo więc nie dziwi, że firmy dążące do poprawy komunikacji wewnątrz firmowej decydują się na budowę firmowych aplikacji mobilnych. Jak przebiega budowa aplikacji dla firm? Do czego mogą one służyć?
Zalety aplikacji mobilnych dla firm
Aplikacje mobilne dla firm przyspieszają proces wymiany komunikacji wewnątrz firm. Prostota i intuicyjność w obsłudze sprawiają, że ich używanie nie jest uciążliwe, a do tego gwarantują bezpieczny przepływ informacji między pionami w strukturze organizacyjnej firmy. To sprawdzony sposób zarządzania personelem między innymi w branżach produkcyjnej, handlowej, usługowej, księgowej, medycznej i wielu, wielu innych.
Jak działają aplikacje mobilne w branży medycznej?
Branża medyczna jest z całą pewnością w czołówce branż, które w ramach poprawy relacji z pacjentem stworzyło systemy aplikacji medycznych. Wyróżnić w nich można dwa podstawowe rodzaje apek, typowo dla pacjenta, celem kontaktu z lekarzami i umawianiem wizyt lekarskich, czy też załatwienia bieżących spraw zdrowotnych. Drugim jakby rodzajem aplikacji są rozwiązania dla medyków, której celem jest szybka wymiana doświadczeń, stworzenia miejsca, które zarządzałoby systemami dostępnych szkoleń, wykładów, czyli pełniącej swego rodzaju funkcji żywej encyklopedii. Dodatkowo poza wymienionymi rozwiązaniami dedykowanymi pacjentom i lekarzom na rynku działają też aplikacje pełniące funkcje wyszukiwarek leków.
Dzięki aplikacjom medycznym możliwe jest obsługiwanie pełnej dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, wysyłanie recept na telefon, czy też skrzynkę pacjenta. W trakcie jednej wizyty, dzięki wykorzystaniu aplikacji, możliwe jest zintegrowanie informacji z systemem eWUŚ, lekarz ma możliwość korzystania z bogatego kompendium leków, wystawiania skierowań, zwolnień.